Telegram Liste İçerikleri

Telegram Kullanıcılarının 11 Ortak Özelliği

1. GİZLİLİĞE AŞIRI ÖNEM VERİRLER

Gizlilik onlar için olmazsa olmazdır. Onların mesajlarını hele bir okumaya çalışın! Ölümlerden ölüm beğenin…

2. SINIRLAR ONLAR İÇİN DEĞİLDİR

Yok tek seferde 32 MB dosya gönderebilirsin, yok aynı anda bilmemkaç fotoğraf gönderebilirsin gibi saçma kısıtlamalara asla gelemezler. Onlar teknolojiyi, teknolojinin hakkını vererek kullanırlar.

3. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİYLE ÇOKTAN TANIŞMIŞLARDIR

Telegram botlarıyla yapılabilecek şeylerin hayal güçleriyle sınırlı olduğunu bilirler. Sığ, rutin ve ilkel mesajlaşma yazılımlarını teknolojinin derinliklerine gömmüşlerdir.

4. GÜVENLİK OLMAZSA OLMAZDIR

Gönderdikleri fotoğraf, video vb. dökümanlarının ortalığa saçılmasından hiç hoşlanmazlar. Her ne olursa olsun, herhangi bir resmî kurumla bilgi paylaşmayan Telegram’ı, o yüzden seçmişlerdir.

5. SANSÜR ve FİLTRELERDEN HOŞLANMAZLAR

İnternetin özgürlükler diyarı olduğunun bilincindedirler ve onlar için sansür ve filtreler söz konusu değildir. Diledikleri içeriğe, diledikleri anda ulaşabileceklerini bilirler.

6. TELEFONLARININ ŞARJI BİTTİĞİNDE PRİZE BAĞLI YAŞAMAZLAR

Telegram’ın bilgisayar, tablet ve hâttâ tost makinesinde bile(!) telefondan bağımsız çalışabildiğinden haberdardırlar. “Telefonla bağlantı kurulamıyor” gibi saçma hatalarla karşılaşmadan, özgürce takılırlar.

7. ZEVKLERİNİN SINIRLANDIRILMASINDAN HOŞLANMAZLAR

Onlarca Telegram temasından dilediklerini seçip, seçtikleri temanın, diledikleri yerini diledikleri şekilde şekillendirebilirler. Bir koyu bir de açık mod gibi 2 çeşit seçenek arasında sıkışıp kalmazlar. Canları nasıl isterse, öyle!

8. "VERİ KAYBI" KAVRAMI ONLAR İÇİN BİR ŞEY İFADE ETMEZ

“Telefonu değiştirince tüm mesajlar gitti”, “telefonumu kaybettim, tüm mesajlarım da içinde gitti” gibi cümleler onlara çok uzaktır. Hâttâ bu içeriği okurken, “bunlar da ne” dediklerini duyar gibiyiz. Telegram’da tüm mesajlarınız, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde olur.

9. TELEFON NUMARALARINI PAYLAŞMADAN DA DİLEDİKLERİ GRUBA GİRİP, ÇIKABİLİRLER

Sizin de dahil olmak istediğiniz envaiçeşit bilgi & dosya paylaşımı içeren grup muhakkak vardır. Ancak 1000, 2000, 3000 ve daha fazla üyesi olan gruplarda telefon numaranızı paylaşmak istemezsiniz, öyle değil mi? Telegram kullanıcıları bunu yapabiliyor. Yoksa siz hâlâ şey mi kullanıyorsunuz? Mmm. Şey. Wh… Neyse. Telegram’da her şey sizin istediğiniz gibi.

10. TELEFONLARININ HAFIZASI İŞGAL EDİLMEZ

Telegram’dan gelen fotoğraf, video ve diğer dosyalar, telefonun hafızasında yer kaplamadığı için; Telegram kullanıcılarının telefonunun hafızası hiç dolmaz. Galeri temizliği gibi şeyler, onların lûgatında yer almaz. Telegram’ın sunucularında tutulur ve diledikleri zaman diledikleri kadar indirebilirler.

11. YAZIM YANLIŞI YAPMAKTAN KORKMAZLAR

Onlar için yazım yanlışlarının hiçbir önemi yoktur. Çünkü Telegram’dan gönderdikleri bütün mesajları düzenleyebilir, göndermek istedikleri hâle çevirebilirler. Mesajınızı düzenleyemediğiniz yazılımları kullanmak yorucu olmalı…