Telegram Hakkında

Telegram’da Gizli Sohbet Özelliği Ne İşe Yarar?

Telegram “Gizli Sohbet”ler, normalden daha fazla güvenlik ve gizlilik isteyen herkes içindir.

Gizli sohbet kısmından gönderilen tüm mesajlar, uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır ve bu o sohbetteki mesajları sadece sizin ve konuştuğunuz kişinin okuyabileceği anlamına gelir. Mesajlarınız sunucuda yazı olarak değil de şifrelenmiş kodlar halinde saklandığından dolayı ve o kodları bir tek gönderici ile alıcı çözebildiğinden, mesajlarınız güvende kalmış oluyor. Yani gizli sohbet üzerinden yapılmış görüşmeleri Telegram da dahil, kimse ele geçiremez.

Gizli sohbeti, görüştüğünüz kişinin isminin üzerine bastığınızda açılan pencerenin en altındaki “Gizli Sohbet Başlat” butonuna basarak başlatabilirsiniz.

 

Gizli sohbetteki mesajların bir diğer özelliği ise iletilemez oluşudur. Gizli sohbet üzerinden atılan mesajlar iletilemezler.

Mesajlarınızın tamamının (fotoğraf/video/ses vb.)  belirtilen süre sonunda silineceği mesaj modunu gizli sohbet penceresinden aktifleştirebilirsiniz ve belirttiğiniz süre sonunda mesajlarınızın her iki taraftan da yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Telegram gizli sohbetin en önemli özelliği ise, Telegram bulut yapısının bir parçası olmamasıdır. Dosyalarınız sunucu üzerinden ulaştırılır ve sunucuda tutulmazlar. 2 cihaz arasında gönderilip alınabilen mesajlar, bulut yapısına dahil olmadığından dolayı bir başka cihazda gösterilmeyecektir. Bu da gizli sohbet mesajlaşmalarınızın telefonunuzu kaybetmediğiniz sürece güvende olduğu anlamına geliyor.

Telegram, gizlilik kaygılarınıza son verir, güvenli bir iletişim sunar.İlginizi Çekebilir