Telegram Hakkında

Telegram Nasıl İndirilir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Telegram, hızlı ve güvenli iletişim kurmanızı sağlayan, bulut tabanlı çalışan son derece gelişmiş özelliklere sahip bir anlık mesajlaşma yazılımıdır.

İternet sitemiz üzerindeki yer alan kanal/grup ve diğer içerikleri inceleme kararı aldıysanız fakat Telegram kullanmıyorsanız, işte başlamaya hazırız.

Öncelikle https://telegramturkiye.com/telegram-messenger-indir-andoid-ios/ bağlantıda yer alan sayfayı ziyaret ederek, kullandığınız cihaza uygun indirme butonuna basın ve indirme işlemini başlatıp bu sayfaya geri dönün.

Anlatımda Android İşletim sistemi baz alınmıştır. Ancak kurulum işlemi ve program arayüzü tüm işletim sistemlerinde aynıdır.

Marketten, yazılımımızın yanında bulunan kurulum butonuna basıyoruz ve inmesini bekliyoruz.

İndikten sonra programımızı açtığımızda bu ekran bizi karşılıyor. Türkçe kullanmak istiyorsanız “Türkçe Olarak Devam Et” seçeneğine basarak devam ediyoruz.

Kurulumda bizden ilk olarak telefon numaramızı istiyor. Telegram kurulum esnasında farklı doğrulama yöntemleri kullanmaktadır.
Siz kurarken telefonunuza şifre içeren bir SMS göndermiştir ancak arkadaşınızın yapacağı kurulumda onu yurt dışı bir numaradan çaldırıp, kapatabilir.

Bu doğrulama yöntemine çok takılmayın, Telegram her şeyi sizin için halledecek.

Telegram telefon numaranızı kullanarak doğrulama yapabilmek ve gönderdiği SMS’i otomatik olarak okuyup, size yardımcı olabilmek için yetkiler isteyebilir. Bu yetkileri verin.

Telegram bu kurulumumuzda bizden SMS ile gönderdiği kodu girmemizi istedi ve bu şekilde doğrulama yaptı.

Bu aşamalarda, yapacağı her işlem için sizden yetkiler isteyebilir. Bu yetkileri vermeniz, kusursuz bir Telegram deneyimi için gereklidir.

Telefon numaranızı doğruladıktan sonra sizden isim ve soyisim bilgilerinizi girmenizi isteyecek ve artık hazırsınız! Rehber erişim iznini de verdiğinizde, Telegram hesabınız kurulmuş ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Telegram’ın özelliklerine göz atabileceğiniz içeriklerimizi inceleyebilirsiniz:İlginizi Çekebilir