Telegram Hakkında

Telegram’da 2 Adımlı Doğrulama Nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bir çok sosyal ağda 2 Adımlı Doğrulama ile sık sık karşılaşmışızdır. Peki ya bu 2 adımlı doğrulama nedir? Ne işe yarar? Telegram buna destek veriyor mu? Telegram’da 2 adımlı doğrulamayı nasıl aktif hale getirebiliriz?

Nedir bu 2 adımlı doğrulama?

Giriş yapmak istediğiniz ağdaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilseniz dahi, oturum açmadan önce sizden fazladan bir güvenlik adımını geçmenizi ister. Günümüzdeki tüm bankalar, internet şubesine girişte bu yöntemi kullanmaktadır. Oradan anlayabilirsiniz. TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazdığınızda size telefonunuza gönderilen SMS’i girmenizi söylerler ve şifreyi bildiğiniz halde bu aşamayı geçmeden erişim sağlayamazsınız.

Telegram’da da bu mümkün.

Telegram’da kullanıcı adınız telefon numaranız ve şifreniz Telegram’ınızın açık olduğu herhangi bir cihaza Telegram üzerinden gönderilen koddur.

Telegram’da 2 adımlı doğrulamayı açtığınızda telefon numaranız ve kodunuz yeterli olmayacaktır. Telefonunuzun ele geçmesi durumunda başka cihazlardan oturum açılmasını engellemek için 2 adımlı doğrulamayı açarak sizden belirleyeceğiniz şifrenin talep edilmesini isteyebilirsiniz.

2 Adımlı doğrulamayı Telegram’ınızın menüsüne girerek şu yolu izleyerek aktifleştirebilirsiniz:

Ayarlar – Gizlilik ve Güvenlik – İki Adımlı Doğrulama

Etkinleştirdiğinizde hem Telegram tarafından gönderilen koda, hem de belirlediğiniz şifreye ihtiyacınız olacaktır.

Şifreyi unutmanız durumunda şifrenizi sıfırlayabileceğiniz bir e-posta adresi belirleyebilirsiniz.
Belirlediğiniz e-posta adresinin de şifresinin güvenli olduğuna ve mümkünse e-posta adresinizin de 2 adımlı doğrulama ile korunduğundan emin olmanız tavsiye edilir.

Telegram ile kendinizi gönül rahatlığıyla güvende hissedebilirsiniz.
Telegram, güvenli mesajlaşmanız için elinden gelenin fazlasını yapar.
Her şey gizliliğiniz için.İlginizi Çekebilir