Telegram'dan Haberler

Telegram’da “Premium Hesap” Dönemi Başladı!

Telegram, 2022’de dünya çapında en çok indirilen uygulamalardan biri oldu ve şu anda 700 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip. Bu büyüme yalnızca kişisel önerilerden kaynaklanıyor. Telegram, uygulamalarının reklamını yapmak için hiçbir zaman ödeme yapmadı.

Telegram roket hızıyla büyümeye devam ederken, birçok kullanıcı ekibimizi destekleme isteklerini dile getirdi. Bugün, Telegram’ın sürekli gelişimini desteklemenize ve size özel ek özelliklere erişmenize olanak tanıyan bir abonelik olan Premium Telegram Premium’u kullanıma sunuyoruz.

Bu, gezegendeki en güçlü mesajlaşma programına ücretsiz erişimi korurken, kullanıcıların yıllar boyunca talep ettiği üm ağır kaynak gerektiren özellikleri sunmamızı sağlayacak.

Telegram Premium

Kullanıcılar Telegram Premium’a abone olarak, iki kat sınırların, 4 GB dosya yüklemenin, daha hızlı indirmenin, özel çıkartmalar ve tepkilerin, gelişmiş sohbet yönetiminin ve çok daha fazlasının kilidini açar.

Aynı zamanda, kullanıcıların yaklaşık on yıldır beklediği ve güvendiği mevcut tüm özellikler ücretsiz kalmaya devam edecek. Ayrıca, premium olmayan kullanıcılar Premium’un bazı avantajlarından yararlanabilecekler: Örneğin, ekstra büyük belgeleri indirme ve premium kullanıcılar tarafından gönderilen çıkartmaları görüntüleme ve ayrıca bir mesaja zaten eklenmiş olan premium tepkilerdeki sayaçları artırmak için dokunma gibi.

Premium abonelerin katkıları, uygulamayı on yıllar boyunca geliştirmeye ve genişletmeye yardımcı olurken; Telegram özgür, bağımsız kalacak ve bir teknoloji şirketinin nasıl çalışması gerektiğini yeniden tanımlayarak kullanıcılarına yönelik ilk değerlerini koruyacak.

Tek Seferde 4 GB Dosya Yükleme İmkânı

Herhangi bir kullanıcı, her biri 2 GB’a kadar olan büyük dosyaları ve medyayı yükleyebilir ve Telegram Bulut’da ücretsiz olarak sınırsız depolamanın keyfini çıkarabilir. Telegram Premium ile aboneler artık -4 saatlik 1080p video veya 18 günlük yüksek kaliteli ses için yeterli- 4 GB boyutunda dosyalar gönderebilecekler.

Tüm Telegram kullanıcıları, Telegram Premium’a abone olup olmadıklarına bakılmaksızın bu ekstra büyük belgeleri indirebilirler.

Hız Limiti Kaldırılıyor

Premium aboneler medya ve dosyaları mümkün olan en yüksek hızda indirebilir. Sınırsız bulut depolamanızdaki her şeye ağınızın yetişebildiği kadar hızlı erişebilirsiniz.

Tüm Sınırlar 2 Katına Çıkıyor

Premium kullanıcılar, uygulamadaki hemen hemen her şey için artırılmış sınırlar edinir. Premium ile 1000 kanalı takip edebilir, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü hesabı ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10 favori çıkartmaya kadar kaydedebilir.

Ayrıca daha uzun bir hakkında yazısı yazabilir ve içine bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde Premium, medya başlıklarına daha fazla karakter eklenmesine izin verir. 400 favori GIF ile herhangi bir mesaja yanıt vermenin doğru yolunu bulmak daha kolay olacaktır. Son olarak, Premium kullanıcılar 20 adede kadar genel t.me bağlantısı rezerve edebilir, bu da oluşturduğunuz herhangi bir grubu veya kanalı kısa ve özlü bir bağlantıyla öne çıkarır.

Ses Kayıtlarını Metne Dönüştürün

Dinlemek istemediğiniz, ancak ne yazdığını görmek istediğiniz zamanlarda sesli mesajlar metne dönüştürülebilir. Geliştirmeye yardımcı olmak için çeviri yazılarını oylandırabilirsiniz.

Premium’a Özel Çıkartmalar

Artık düzinelerce çıkartmada, Premium kullanıcıların herhangi bir sohbette gönderebilecekleri, tüm kullanıcılar tarafından görülebilen ekstra duygu ve etkileyici efektler ekleyebilecekleri etkileyici tam ekran animasyonlar var. Bu premium çıkartma koleksiyonu, Telegram sanatçıları tarafından aylık olarak güncellenecektir.

Tüm paketlerinizdeki Premium Çıkartmaları, çıkartma panelinizin ‘Son Kullanılanlar’ bölümünün altındaki özel bir bölümden hızlıca bulabilirsiniz.

Daha Fazla Emoji Efekti

Premium kullanıcılar ayrıca, 👌😍❤️‍🔥💯 (ve yeni favoriler 🤡🌭🐳) gibi 10’dan fazla yeni ifade ile mesajlara tepki vermenin daha fazla yolunun kilidini açar.

Sohbet Yönetimi

Telegram Premium, uygulamanın her zaman özel bir klasörde veya örneğin Tüm Sohbetler yerine Okunmamış üzerinden açılması için varsayılan sohbet klasörünüzü değiştirmek gibi sohbet listenizi düzenleyebileceğiniz yeni araçlar içeriyor.

Varsayılan klasörünüzü değiştirmek için sohbet listenizdeki bir klasöre basılı tutun > Yeniden Sırala > ve tercih ettiğiniz klasörü ilk boşluğa sürükleyin.

Ayrıca aboneler, Gizlilik ve Güvenlik’ten yeni sohbetleri otomatik olarak arşivlemek ve sessize almak için bulunan ayarı etkinleştirerek en yoğun sohbet listelerini bile düzenlemebilirler.

Hareketli Profil Resimleri

Premium kullanıcıların profil videoları uygulama genelinde sohbetlerde ve sohbet listesi de dahil herkeste canlandırılacak. Herkesin yeni görünümünüzü görmesine izin verin veya yaratıcılığınızı benzersiz bir döngü animasyonuyla esnetin.

Premium Uygulama Simgeleri

Premium kullanıcıların kişiliklerine veya duvar kağıtlarına daha iyi uyması için Ana Ekranlarına ekleyebilecekleri yeni simgeler mevcuttur. Premium bir yıldız, gece gökyüzü veya turbo uçak arasından seçim yapın.

Premium abonelikler, Telegram’ın, yalnızca premium özelliklerden gelen ek masrafları ödemesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Telegram’ın herkes için ücretsiz sürümünü de destekler.

Premium Rozetler

Tüm premium kullanıcılar, sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve gruplardaki üye listelerinde adlarının yanında Telegram’ı desteklemeye yardımcı olduklarını ve yeni özellikleri ilk alanlar kulübün bir parçası olduklarını gösteren Premium özel bir rozet alır.

Reklamsız Deneyim

Bazı ülkelerde, Sponsorlu Mesajlar büyük, genel kanallarda gösterilir. Bu minimalist, gizlilik bilincine sahip reklamlar, Telegram’ın işletme maliyetlerini desteklemeye yardımcı oluyor, ancak artık Telegram Premium abonelerine görünmeyecekler.İlginizi Çekebilir