Telegram Hakkında

Telegram’da ‘Mesajı Zamanla’ Özelliği Nedir?

Telegram ile mesajlaşmanın farklarını, rakiplerine kıyasla avantajlarını, birbirinden kullanışlı özelliklerini tanıtmaya devam ediyoruz.

Şimdi ise Telegram’da mesaj zamanlayıcı nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Telegram’a geçtiğimiz aylarda gönderilen güncelleme ile hayatımıza giren mesaj zamanlayıcı ile, bir mesajı yazdığınızda o an göndermek yerine, belirttiğiniz tarih ve saatte gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin patronunuz sizden sabah 09:00’da önemli bir toplantısı olduğunu ve bunu kendisine hatırlatmanızı istedi. Bunun için telefonunuza yeni bir hatırlatma uygulaması veya alarm mı kuracaksınız? Bütün bu birbirinden ilkel yöntemleri unutun.

Sabah 09:00’daki toplantının hatırlatma metnini yazdığınızda göndermek için basmanız gereken butona, basılı tutun.

Daha sonra açılacak olan listeden, “mesajı zamanla” butonuna basın.

Sonra mesajın gönderilmesini istediğiniz tarih ve saati seçerek, mesajı zamanla butonuna son kez basarak işleminizi bitirin.

Belirttiğiniz tarih ve saate kadar mesajınızı “Zamanlanmış Mesajlar” isminde bir sayfaya kaydedecektir. Mesajlarınızın durumlarını o sayfadan kontrol edebileceksiniz.

Mesaj zamanlayıcıyı, menüde yer alan “Kaydedilmiş Mesajlar” kısmında uygulayıp, kendinize zamanlanmış bir mesaj göndermeyi seçmeniz durumunda, belirttiğiniz zamanda size bunu bir hatırlatıcı olarak gönderecektir.

Hatırlamanız gereken işlerin alarm kurma zahmeti ile uğraşmadan, Telegram üzerinden hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer yazılımların, bu hatırlatıcı özelliği ücretli olarak kullanıcılarına sunduğu biliniyor.

Telegram size, hayatınızı kolaylaştırıp, işlerinizi yoluna koyacak özellikler sunar.İlginizi Çekebilir