Telegram'dan Haberler

Benim Telefon Numaram Üzerinden Telegram Hesabı Açıldı, Ne Yapmalıyım?

Benim Telefon Numaram Üzerinden Telegram Hesabı Açıldı, Ne Yapmalıyım?

Son günlerde ekibimize sıkça yöneltilen sorulardan olan “Telefon numaram kullanılarak Telegram hesabı açıldı, ne yapmalıyım?”, “Telegram’da telefon numaram başkaları tarafından kullanılıyor, ne yapabilirim?” başlıklı problemlerinizi aşağıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

Öncelikle telefon numaranız, sizin onayınız olmadan bir başkası tarafından kesinlikle kullanılamaz. Telegram’a kayıt sürecinde telefonunuza gönderilen SMS ile veya Telegram tarafından yapılacak olan bir çağrının yapıldığı telefon numarasının son hanelerini girmeniz istenir. Doğrulama bu şekilde gerçekleşir.

Özetle telefonunuzu/sim kartınızı çaldırma/kaybetme gibi durumlar yaşamadığınız sürece böyle bir durumun yaşanması mümkün değildir. Ancak phishing kurbanı olmuş olabilirsiniz.

Phishing Nedir?

Phishing yöntemini özetleyecek olursak hackerların hedef aldıkları kişilere hediye, indirim, veya benzeri cezbedici sahte iletiler göndererek parola, kimlik bilgisi veyahut benzeri verilerini talep etmelerine/çalmalarına verilen isimdir.

Sizden Telegram resmi web sitesi gibi görünecek şekilde hazırlanmış bir sayfadan doğrulama kodunuzu siz farkında olmadan almış olabilirler veya bu duruma yol açabilecek bir 3. taraf yazılımı ile cihazınıza gelen SMS/aramaları kendilerine yönlendirip sizin adınıza bir Telegram hesabı açmış olabilirler.

Çözüm

Böyle bir durumla karşılaştığınızda en doğru yöntem daha önceden numaranız üzerinden atılmış mesajlarınızı da ortadan kaldırmak adına hesabınızı silmek olacaktır.

Telegram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Aşağıda yer alan bağlantıda yer alan talimatları uygulayarak Telegram hesabınızı silebilirsiniz. Telegram hesabınızı sildikten sonra dilerseniz yeni bir hesap oluşturarak, kendiniz kullanmaya başlayabilirsiniz.İlginizi Çekebilir