Telegram'dan Haberler

Birleşmiş Milletler, Çalışanlarına Whatsapp’ı Yasakladı

Son zamanlarda verdiği güvenlik açıkları ve çökmeleri ile gündemden düşmeyen Whatsapp’ı birleşmiş milletler,  kendi personellerine güvenlik endişeleri nedeniyle yasakladı.

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, son zamanlarda yaşadığı gizlilik problemleriyle gündemden düşmezken, Birleşmiş Milletlerin kendi personellerine Whatsapp kullanmayı yasaklaması ile yeniden gündeme yerleşti.

Basın yayın kuruluşlarında yer alan iddialara göre The Guardian gazetesinin geçen hafta yayımladığı bir haberde, Muhammed bin Selman’ın WhatsApp hesabından gönderilen bir video mesajıyla, alışveriş sitesi Amazon‘un da sahibi olan Washington Post gazetesi patronu Jeff Bezos‘un cep telefonunun hacklendiği iddia edilmişti.

Facebook, her ne kadar Whatsapp’ın hacklenemeyeceğini ve güvenli olduğunu öne sürse de, durum Birleşmiş Milletleri bile tedirgin ettiğine göre, ciddi boyutlara ulaşmış durumda.

Whatsapp’a yüklenen milyarlarca fotoğraf, video, döküman vb. veriler her an ortalığa saçılarak milyonlarca kullanıcının gizliliğini ihlal edebilir.

Whatsapp güvenlik açıkları ile gündeme geldiği sürece hızla üye kaybetmeye devam edeceğe benziyor….İlginizi Çekebilir