Telegram'dan Haberler

Durov: Telegram’daki Sohbetlerde Hiçbir Zaman Reklam Olmayacak

Telegram reklamlı mı oluyor? Telegram’da reklamlar mı görülecek? Ücretsiz olarak yayın hayatına devam eden Telegram hizmetinin devamlılığını sağlamak adına reklam politikasında bir takım değişikliğe gitmeye hazırlanılıyor. Pavel Durov “Kullanıcılar Telegram’a gelmesi planlanan reklamlar konusunda neden endişelenmemeli?” sorusunun cevabını bizlerle paylaşıyor.

Kullanıcıları diğer uygulamalardan Telegram’a geçmeleri konusunda uyaran “Telegram artık reklam yayınlayacak” başlıklı bir makale okudum.
Bu, en az 3 nedenden dolayı yanıltıcı bir yazıdır:

1. Telegram’daki sohbetlerde reklam olmayacak.

Telegram’ı bir sosyal ağ olarak değil bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanan kullanıcılar asla reklam görmeyecekler. Özel sohbetler ve grup sohbetleri her zaman reklamsızdı ve reklamsız olacaktır. Aralık ayında ana hatlarıyla belirttiğim gibi, Telegram için eski uygulamaları terk eden kullanıcılar, hayatlarındaki reklam sayısını artırmayacak.

2. Kullanıcı verileri, reklamları hedeflemek için kullanılmayacaktır.

WhatsApp-Facebook’un yaptığı gibi reklamları hedeflemek için kullanıcılardan özel veri toplamanın ahlaka aykırı olduğuna inanıyoruz. DuckDuckGo gibi gizlilik bilincine sahip hizmetlerin yaklaşımını seviyoruz: (kullanıcılar hakkında bilgi toplamadan hizmetlerden para kazanma) Dolayısıyla, herhangi bir kullanıcı verisine göre değil de kanalın konusuna göre reklamlar sunarsak, bunu sağlamış olacağımıza inanıyoruz.

3. Yalnızca zaten burada yayımlanan reklamlarda düzenleme yapıyoruz.

Telegram’daki kanal sahipleri pazar yerlerinin (e-ticaret sitelerinin) tanıtım gönderilerini yayımlayarak içeriklerinden zaten para kazanıyorlar. Bu, olumsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturan müdahaleci, birden fazla üçüncü taraf reklam ağının olduğu kaotik bir pazardır. Kanal sahiplerine gizlilik bilincine sahip bir alternatif sunarak bu durumu düzeltmek istiyoruz.

Kullanıcılar reklamları devre dışı bırakabilir, ancak gizlilik bilincine sahip reklamların kanal sahiplerinin çabalarından para kazanmaları için iyi bir yol olduğunu düşünüyorum.
Nihai hedefimiz, mali açıdan sürdürülebilir ve aboneleri için en iyi stratejiyi seçmekte özgür olan yeni bir içerik oluşturucu sınıfı oluşturmaktır.

Geleneksel sosyal ağlar, aşırı veri toplama ve manipülatif algoritmalarla kullanıcıları ve yayıncıları çok uzun süredir istismar etmektedir.
Bunu değiştirme zamanı.

Hemen Telegram İndirin ve Özgür İletişimin Tadını Çıkartın!İlginizi Çekebilir