Telegram'dan Haberler

Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp’tan Geri Adım!

Geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarının gizliliğini hiçe sayan ve hiçbir şey olmamış gibi yayın hayatını sürdürebileceğini sanan WhatsApp isimli mesajlaşma uygulaması, tüm dünyadan yediği sert tokadın etkisinden çıkamayarak komik işlere imza atıyor.

Tüm dünyadaki Whatsapp kullanıcılarının tepkisini çeken özel hayatın gizliliğinin hiçe sayıldığı sözleşmenin ardından kan kaybeden ve Telegram karşısında günden güne güçsüzleşen Whatsapp; bu boykotu durdurmanın yollarını arıyor.

Whatsapp, Türkçe açıklamalar ile sürekli yeni metinler yayımlarken, bazen de Türkçe bilen çalışanları veya iş ortakları aracılığı ile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına ulaşmaya çalışıyor.

Bugün ise kullanıcılarına yaşattığı faciadan sonra hiçbir yerden dikkate alınmadığını fark eden Whatsapp, henüz Whatsapp’ı cihazından silmemiş kullanıcılarına “Durum (Story)” kısmından, kendisini en tepeye yerleştirerek ulaşmaya çalıştı.

WhatsApp’taki kullanıcı verilerini Facebook ile “izin almaksızın” paylaşmak ve bu verileri işlemek için sözleşmeyi zorunlu kılan Whatsapp, şimdi de “Whatsapp, kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz” şeklinde komik ifadelerle kendisini savunmaya çalışıyor.

Sosyal medya ağı Twitter’da komik açıklamaları ile kullanıcılar tarafından Ti’ye alınan Whatsapp’ın, bir sonraki çaresiz hamlesini merak ediyoruz!

Telegram hiçbir kullanıcı verisinin 1 baytını bile herhangi bir kurum veya kuruluş ile paylaşmaz/satmaz.
Çünkü bize göre hiçbir veri satılık değildir.

Hemen Telegram İndirin ve Özgür İletişimin Tadını Çıkartın!İlginizi Çekebilir