Telegram'dan Haberler

DUROV: Devletlerle veya Reklamverenlerle Anlaşma Yapmayacağız

Whatsapp’ın gizlilik istismarı sonucu boykot devam ederken, kullanıcı sayısında ciddi seviyede artış yaşayan Telegram’ın sahibi Pavel DUROV, kanalından bir açıklama yazısı yayımladı.

İşte o açıklama:

Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.
Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni kullanıcı Telegram’a katıldı.

  • Bu dünyanın tüm bölgelerinden geldi;
    %38’i Asya’dan
    %27 Avrupa’dan,
    %21’i Latin Amerika’dan ve %8’i MENA’dan.

7 yıllık geçmişimiz boyunca indirme sayısında zaman zaman artışlar yaşadık. Ama bu sefer durum farklı.

İnsanlar artık mahremiyetlerini ücretsiz hizmetlerle değiştirmek istemiyorlar.
Uygulamaları kritik bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu sürece her şeyden paçayı sıyırabileceğini düşünen teknoloji tekelleri tarafından artık rehin tutulmak istemiyorlar.

Yarım milyar aktif kullanıcı ve hızlanan büyüme ile Telegram, mahremiyet ve güvenliğe adanmış bir iletişim platformu arayanlar için büyük sığınak haline geldi. Bu sorumluluğu çok ciddiye alıyoruz. Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız.

Son birkaç yıldır Telegram’ı kullananlarınız, hem özel verileri koruma hem de uygulamalarımızı geliştirme konusunda tutarlı olduğumuzu biliyor. Yeni katılan ve Telegram’ın ne anlama geldiğini merak edenler için, 2018’deki yazımdan alıntı yapmak istiyorum. (https://telegram.org/blog/200-million)

Siz, yani kullanıcılarımız tek önceliğimiz oldunuz ve her zaman olacaksınız. Diğer popüler uygulamalardan farklı olarak, Telegram’ın rapor vermek zorunda olduğu hissedarlar veya reklamverenler yoktur.
Pazarlamacılar, veri madencileri veya devlet kurumları ile anlaşma yapmayız.

Ağustos 2013’te Telegram’ı kullanıma sunduğumuz günden bu yana, kullanıcılarımızın özel verilerinin tek bir baytını üçüncü taraflara satmadık, paylaşmadık. Bu şekilde çalışıyoruz çünkü Telegram’ı bir kuruluş veya uygulama olarak görmüyoruz. Bizim için Telegram bir fikirdir; bu gezegendeki herkesin özgür olma hakkı olduğu düşüncesidir.

Hemen Telegram İndirin ve Özgür İletişimin Tadını Çıkartın!İlginizi Çekebilir