Telegram'dan Haberler

Durov: İnsanlık Tarihinin En Büyük Dijital Göçü

Ocak ayının ilk yarısında üye sayısını neredeyse ikiye katlayan Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, kanalından bir açıklama metni yayımladı.

İşte o açıklama:

“Son yazımdan bu yana (https://t.me/durov/147), Telegram’a zaten gelmekte olan kullanıcıların sayısında hızlanma yaşandı. İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz.

Bu küresel gelişmenin ardından, iki devlet başkanı daha Telegram kanallarını başlattılar:

Brezilya Cumhurbaşkanı – @jairbolsonarobrasil
Türkiye Cumhurbaşkanı – @RTErdogan

Bu 2 devlet başkanı da, zaten Telegram kullanan devlet başkanları listesine katıldılar:

Meksika Başkanı – @PresidenteAMLO
Fransa Cumhurbaşkanı – @emmanuelmacron
Singapur Başbakanı – @leehsienloong
Ukrayna Cumhurbaşkanı – @V_Zelenskiy_official
Özbekistan Cumhurbaşkanı – @shmirziyoyev
Tayvan Cumhurbaşkanı – @iingtw
İsrail Başbakanı – @bnetanyahu

(Bu tür doğrulanmış hesapların genellikle sohbet listenizde ve arama sonuçlarında mavi bir onay işareti ile gösterildiğini unutmayın.)

Siyasi liderlerin yanı sıra çok sayıda kamu kuruluşunun (https://t.me/corona/22), yanlış bilgilerle mücadele etmek ve toplumlarındaki önemli konular hakkında farkındalık yaymak için Telegram’a güvenmesinden onur duyuyoruz.

Diğer ağların aksine Telegram, bir abonenin abone olduğu içeriği görüp göremeyeceğine karar vermek için şeffaf olmayan algoritmalar kullanmaz. Sonuç olarak, Telegram kanalları kanaat önderlerinin takipçileri ile güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasının tek doğrudan yoludur.

Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eşanlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak, şeffaflığı ve bütünlüğü halka açık “bire çok” iletişimine geri kazandırır.”

Hemen Telegram İndirin ve Özgür İletişimin Tadını Çıkartın!İlginizi Çekebilir